Fúkané izolácie

 
 

je to jednoduchý a účinný spôsob zateplenia, pri ktorom sa fúka izolačný materiál do dutín alebo v prípade nepochôdzneho stropu voľne fúka na vodorovnú plochu. Na izoláciu touto technológiou je potrebné aplikačné zariadenie – stroj, ktorý rozomelie materiál zlisovaný do balíkov a hadicou ho dopraví do dutín.

 

Pri fúkaní izolácie dochádza k dokonalému vyplneniu dutiny a tým aj k dokonalej tepelnej izolácii. Takéto vyplnenie nikdy nedosiahnete použitím materiálov v izolačných rohožiach alebo rolkách.

 

Materiálov určených na tento spôsob aplikácie a ich výrobcov je niekoľko.

Najpoužívanejšími sú izolácie vyrábané rozvláknením celulózového vlákna.

Menej používanými sú minerálne a sklenné vaty a najmenej známe drevné vlákno, ktoré viac poznáme vo forme izolačných rohoží.

 

Na to, aby ste mohli zaizolovať vašu strechu niektorou z fúkaných izolácií, musíte vytvoriť dutiny, ktoré vám izoláciou naplní aplikačná firma. Tieto firmy si najčastejšie dutiny aj pripravujú.

 

Keď chcete ušetriť, môžete si tieto dutiny vytvoriť sami. Nieje to nič zložité. Väčšinu izolácií je možné nafúkať medzi dve fólie – vrchnú časť môže tvoriť podstrešná fólia - poistná hydroizolácia a spodnú parozábrana.

      

Fólie musia byť dostatočne pevné a kvôli nosnosti musia byť podopreté latami. Spodná strana dutiny musí byť uzavretá. Najjednoduchší spôsob je naspinkovanie fólie na krokvy a pomúrnicu a prelepenie spojov páskami.

Do takejto dutiny sa hadicou natlačí dostatočné množstvo materiálu. 

Pre vypracovanie cenovej ponuky prosím vyplnte formulár

 

Fúkané izolácie

bezplatné zameranie a cenová ponuka